דוח שנתי לעוסק פטור

עמית מהלל רואה חשבון מעניק שירותי הגשת דוח שנתי לעוסק פטור כולל שירותי הנהלת חשבונות ופתיחת תיק.

התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דוח שנתי לעוסק פטור

עמית מהלל משרד רואה חשבון – מומחה במתן שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור.
התקשרו לקבלת ייעוץ מעמית מהלל  משרד רואי חשבון.

פתיחת עוסק פטור

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק פטור וייצוג מול רשויות המס.

דוח שנתי לעוסק פטור

ייצוג והגשת דוח שנתי לעוסק פטור.

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור כולל חשבות שכר.

שירותי המשרד

החזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה ללא עלות ומיצוי מקסימלי של ההחזר ללקוח.

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות לרבות חשבות שכר לעוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות.

הגשת דוחות

הגשת דוחות חודשיים למס הכנסה ומע״מ והגשת דו״ח שנתי לעוסקים וחברות.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעסקים וחברות הכולל בדיקת כדאיות כלכלית לעסק, בניית תזרים מזומנים ותקציב.

ליווי וייצוג

ליווי וייצוג מול רשויות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ, לרבות בדיקת חשיפות מס.

עמותות

טיפול במתן ניהול תקין וסעיף 48 לעמותות, שירותי הנהלת חשבונות והגשת דו״ח שנתי.

אודות המשרד

עמית מהלל רואה חשבון מתמחה במגוון שירותי ראיית חשבון הכוללים ביקורת דוחות כספיים, מיסוי, ייעוץ עסקי, ביקורת פנימית, ליווי פיננסי והנהלת חשבונות בתחום עסקים וחברות.

כל לקוח הוא ייחודי ולכן תהליכי העבודה מובנים ומותאמים לכל לקוח בנפרד, על מנת לספק לו את השירות וערך המוסף הגבוהים ביותר. גישה ייחודית ואישית זו מאפשרת לנו להשיג הבנה מלאה של עסקי הלקוח ומסייעת לנו לעמוד בפני אתגרים מקצועיים ולנווט בהצלחה בעולם העסקי.

לקוחות ממליצים

איתן א. מעצבנצרת עילית
קרא עוד
"הוא תותח, מקצועי, עומד בזמנים ונותן יחס אישי."
סנדרה ב. מתווכתתל אביב
קרא עוד
"ממליצה עליו מאוד. בן אדם מדהים. הוא נותן שירות מעל ומעבר בתור רואה חשבון. רק דברים טובים."
אורן י. צמיגיםקריית גת
קרא עוד
"הוא תותח, עושה עבודה טובה ומקצועי. הוא עונה לי במידי. מחירים ממש הוגנים לפי מה שבדקתי בשוק."
הקודם
הבא

דוח שנתי לעוסק פטור

עוסק פטור הוא כל עסק אשר תקרת ההכנסות השנתית שלו אינה עולה על הסכום של 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023). במידה והתחום שבו העסק שלך יעסוק הינו תחום אשר יכול להיות מוגדר על פי חוק כעוסק פטור, תוכל לפתוח את התיקים לצורך הקמת עוסק פטור במע"מ, במס הכנסה ובביטוח הלאומי. משמעות פתיחת התיקים במע"מ ובמס הכנסה היא ראשית כל בכדי לרשום את העסק כעסק. אולם, כאשר מדובר בעוסק פטור המטרה של פתיחת התיקים במע"מ ובמס הכנסה היא קריטית לגבי אי תשלום מע"מ ומס הכנסה שהעסק ישלם בגין היותו עוסק פטור. בכדי לוודא שאכן מדובר בעוסק פטור, מדי שנה בשנה על בעל העסק לשלוח הצהרה למע"מ על מחזור הכנסותיו וכן, לשלוח למס הכנסה דוח שנתי לעוסק פטור.

דוח שנתי לעוסק פטור, זהו דבר אשר כל עוסק פטור יכול להכין באופן עצמאי בכדי לשלוח למע"מ ולמס הכנסה. אולם, בהעדר הידע המקצועי לגבי כל הנתונים שיש לצרף לדוח למס הכנסה, ניתן לשלוח דוח הלוקה בחסר או דוח לא תקין, אשר ידרוש מכם לחזור שוב על הדוח כמה וכמה פעמים. בכדי לחסוך מעצמכם מצב מעין זה, כל שעליכם לעשות זה לפנות לרואה חשבון מקצועי אשר יכין עבורכם את הדוח הרלוונטי בצורה הטובה ביותר, כך שתוכלו להמשיך ולהשקיע בעסק שלכם מבלי להיות טרודים במה שגובל בהגשת הדוח השנתי.

מהו דוח שנתי לעוסק פטור

דוח שנתי לעוסק פטור, הינו דוח אשר כל עוסק פטור חייב להגיש למס הכנסה. מלבד הדוח השנתי למס הכנסה, כל עוסק פטור צריך להגיש הצהרה למע"מ המדווחת על מחזור עסקאותיו, בכדי להוכיח כי הוא עומד בגדר של עוסק פטור. הדוח שיש להגיש למע"מ הוא דוח אשר קל יחסית לשלוח באמצעות האתר המקוון של מע"מ. אולם, הדוח שיש לשלוח למס הכנסה הוא דוח אשר אמור לכלול בו לא מעט פרטים וכן אמורים לצרף אליו לא מעט מסמכים. לא פעם, הדבר גובל בתהליך בירוקרטי מתיש שגוזל מהאדם זמן וכח.

תפקידו של רואה חשבן הוא להנפיק את הדוח השנתי למס הכנסה עבור עוסק פטור בצורה המקצועית ביותר, תוך איסוף כל הנתונים הרלוונטיים ולכן, חשוב שכל עוסק פטור ייעזר בשירותיו של רואה חשבון לצורך יצירת הדוח הרלוונטי ושליחתו למס ההכנסה.

דוח שנתי לעוסק פטור הוא דוח אשר יש לשלוח למס הכנסה בסופה של כל שנה אזרחית. הדוח אמור להכיל לא מעט נתונים הן על העסק עצמו והן על האדם העומד בראש העוסק ועל קרובי משפחתו מדרגה ראשונה. כך למשל דוח שנתי לעוסק פטור נדרש לכלול בו את דוח הרווח וההפסד של העסק במהלך השנה המדוברת. מלבד דוח רווח והפסד, הדוח צריך להכיל הצהרה על אי תשלום מע"מ של לקוחות העסק לעסק וכן, אישורים מביטוח לאומי על מצבים מיוחדים כגון חופשות לידה או מילואים של עובדי העסק.

מלבד זאת, הדוח צריך להכיל הצהרות על משיכה או הפקדה לפיקדונות, חסכונות, קרנות השתלמות, קופות גמל או קרנות פנסיה וכן, הצהרות על הכנסות של בעל העסק וקרובי משפחתו מדרגה ראשונה. מלבד זאת, במידה ולבעל העסק או לקרובי משפחתו מדרגה ראשונה ישנן הכנסות נטולות מס, עליהן להיות מדווחות גם.

על איזה נתונים מדווח דוח שנתי עוסק פטור?

דוח שנתי עוסק פטור מדווח על לא מעט נתונים הקשורים כמובן לעסק עצמו, אך גם לאדם העומד בראש העסק ולקרובי משפחתו מדרגה ראשונה. הדוח אמור להכיל בו דוח רווח והפסד של השנה החולפת בעסק, אישורים מיוחדים מביטוח לאומי על מצבים מיוחדים כגון: מילואים, דיווח על הפקדות לחסכונות, קרנות נאמנות, קרנות פנסיה ועוד, קבלות שונות ממלכ"רים, דיווח על הכנסות נטולות מס ועל הכנסות בכלל של העומד בראש העסק ושל בני משפחתו מדרגה ראשונה ועוד.

בכדי שלא להסתבך עם איסוף הנתונים הרלוונטיים לדוח, עם עריכת הדוח והגשת הדוח, כל שעליך לעשות זה פשוט לפנות לרואה חשבון עמית מהלל. רואה חשבון עמית מהלל יסייע לך ליצור את הדוח הרלוונטי תוך איסוף כל הנתונים, לערוך אותו ולשלוח למס הכנסה.

חובותיו של עוסק פטור

אם יש לך עסק אשר מוגדר כעוסק פטור, אתה וודאי נהנה מהפריווילגיה הגובלת בכך שאינך חייב בתשלום למע"מ. אולם, חשוב שתדע שלאחר שלב פתיחת התיקים בביטוח הלאומי, במשרדי מע"מ ובמס הכנסה הקרובים למקום בו מצוי העסק, עם כל הכרוך בכך מבחינה בירוקרטית, לא תמו חובותיך כעוסק פטור ועליך לדאוג לדיווח למע"מ מדי שנה בשנה לגבי מחזור העסקאות של העסק ולשליחת דוח למס הכנסה הכולל את כל הפרטים הרלוונטיים עבור עוסק פטור.

מה כולל בתוכו דוח שנתי לעוסק פטור והיכן מוסרים אותו

אם העסק שלך מוגדר כעוסק פטור, הרי שמדובר בעסק אשר נהנה מהפריווילגיה שלא לשלם תשלומים למס בכנסה, אשר כל עוסק מורשה משלם וכן, איננו חייב בתשלום מע"מ או דרישת מע"מ מלקוחותיו. מלבד זאת, העסק שלך גם נהנה מהפריווילגיה של אי חובת דיווח חודשי למע"מ ולמס הכנסה בכל הנוגע להוצאות וההכנסות החודשיות של העסק. אין ספק שעוסק מורשה מורכב יותר מבחינת דיווחיו השונים מעוסק פטור.

כמובן שהיקף ההכנסות השנתי של עוסק פטור אינו דומה להיקף הכנסותיו השנתי של עוסק מורשה. אולם, חשוב שכל עוסק פטור ידע שאמנם אין צורך בדיווחים שנתיים למס הכנסה ולמע"מ, אך גם לו יש חובה שנתית הכוללת בה דיווח לגופים הללו. דוח שנתי לעוסק פטור הוא דבר אשר חובה לכל עוסק פטור לשלוח למס הכנסה בכל סוף של שנה אזרחית.

כאשר מדובר בדוח שנתי לעוסק פטור יש לכלול בו לא מעט פרטים שונים הגובלים בדוח רווח והפסד של העוסק הפטור לאורך השנה שעברה, דיווח על ניקוי מס ללקוחות, דיווחים על הפקדות לתכניות חיסכון, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות, טפסי 106, דיווחים על הכנסות של כל המשפחה מדרגה ראשונה כולל הכנסות פטורות במס, אישורים שנתיים מביטוח לאומי על מצבים של יציאה למילואים או חופשת לידה, קבלות על תרומות למוסדות מוכרים, אישורים על רווח מניירות ערך או כל דבר אחר ועוד.

בכדי להנפיק את הדוח הרלוונטי בצורה המדויקת והטובה ביותר, כדאי שתפנו לרואה חשבון עמית מהלל שיסייע לכם בכל השלבים ליצירת הדוח בצורה הטובה ביותר עד למסירתו למס ההכנסה מדי שנה בשנה.

דוח שנתי לעוסק פטור

האם ניתן למלא דוח שנתי עוסק פטור באופן עצמאי?

הדוח אמור להכיל עוד כמה דברים ולרוב, מילוי דוח עצמאי עבור מס הכנסה, הוא לא דבר קל עבור בעל עסק אשר וודאי גם כך עסוק בדברים אחרים הכרוכים לניהול ולתפעול העסק. לכן, במידה ואינך יודע כיצד להתמודד עם הדוח השנתי הרלוונטי לעוסק פטור, רואה חשבון עמית מהלל הוא המקום הנכון לפנות אליו. עמית מהלל הוא רואה חשבון מקצועי מנוסה וותיק בכל הנוגע לתחום עוסק פטור בפרט ועסקים בכלל. והוא ישמח לסייע לך למלא את הדוח הרלוונטי על כל מה שכרוך בו.

דוח שנתי לעוסק פטור, הינו דוח אשר יש לשלוח בסוף כל שנה למס ההכנסה על השנה שחלפה. הדוח, על פי דרישת מס הכנסה צריך לכלול בו לא מעט פרטים ובכדי למלא את הדוח יש לאסוף לא מעט מסמכים הרלוונטיים למילוי הדוח.

כך למשל בכדי למלא את הדוח עליך להביא את כל טפסי 106 שיש לך כשכיר, להצהיר על כל ההכנסות שיש לך וכל בני משפחתך מדרגה ראשונה,  להצהיר על חסכונות, ממון אשר צברת ממניות, ניירות ערך או כל דבר אחר, להצהיר על הפקדה לקרנות פנסיה, תכניות חיסכון וקרנות נאמנות, להביא קבלות על תרומות למוסדות מוכרים, לצרף אישורים רלוונטיים מהביטוח הלאומי על מצבים מיוחדים שהיו בשנה החולפת אם היו ועוד. לכן, באופן חוקי ניתן למלא את הדוח עבור מס הכנסה באופן עצמאי, אך לא מעט עוסקים פטורים מעדיפים לתת לרואה חשבון מנוסה ומקצועי למלא עבורם את הדוח השנתי בכל שנה ושנה עבור מס הכנסה.

כיצד תבחר את רואה החשבון עבור דוח שנתי עוסק פטור

אם אתה תוהה כיצד עליך לבחור רואה חשבון אשר ימלא עבורך דוח שנתי עוסק פטור, חשוב שתקבל המלצות חיוביות על רואה חשבון וכן, לאחר שתקבל את ההמלצות הללו, תבדוק עד כמה רואה החשבון מנוסה בתחומו ועד כמה יש לו ותק בתחום דיווח לעוסק פטור. בכדי שלא להשקיע את כספך לריק, חשוב שלא לבחור רואה חשבון לא מספיק מקצועי. עמית מהלל רואה חשבון הינו המקום הטוב ביותר לפנות אליו, כאשר אתם זקוקים לרואה חשבון שידאג לכל מה שקשור למילוי דוחות למס הכנסה עבור עוסק פטור בצורה האמינה והטובה ביותר.

לקבלת שירותי ראיית חשבון ניתן ליצור קשר עם עמית מהלל רואה חשבון בטלפון: 052-6255734 או בטופס יצירת קשר או באמצעות וואטסאפ.

דילוג לתוכן