הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

עמית מהלל רואה חשבון - פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, והחזרי מס.

התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

עמית מהלל משרד רואה חשבון – מומחה במתן שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע״מ.
התקשרו לקבלת ייעוץ מעמית מהלל משרד רואי חשבון.

עוסק פטור

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק פטור וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי וייעוץ עסקי.

עוסק מורשה

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק מורשה וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

חברה בע״מ

ליווי אישי בתהליך פתיחת חברה בע״מ וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

איזה עסק חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה

בישראל קיימים מגוון סוגי עסקים, ישנם עסקים קטנים יותר וישנם עסקים גדולים יותר. ישנם עסקים הנחשבים כעוסק מורשה מבחינה חוקית וישנם עסקים הנחשבים כעוסק פטור מבחינה חוקית. עוסק מורשה הוא עסק אשר מחזור העסקאות השנתי שלו עולה על הסכום של 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023) לשנה ואילו עוסק פטור הוא עסק אשר מחזור העסקאות שלו אינו עולה על הסכום הנוכחי.

כל עסק חייב בהגשת דוח שנתי למס ההכנסה. בעסק המוגדר כעוסק מורשה תמיד יהיה מנהל חשבונות או רואה חשבון אשר עוסק בכל מה שרלוונטי לדוחות, אך כאשר מדובר בעוסק פטור, לא תמיד הוא שוכר את שירותיו של רואה חשבון מכיוון שהדוחות והדיווחים הנדרשים לו, הם דיווחים שנתיים ולכן, לא פעם, כאשר מגיע המועד לצורך הגשת הדוח, נוצר אי סדר רב והדוח לא נשלח בצורה נכונה.

מי עוסק בהגשת דוח שנתי לעוסק פטור

כאמור, על אף שהדוחות הרלוונטיים למע"מ ולמס הכנסה עבור עוסק פטור הם דוחות ודיווחים שנתיים ולא חודשיים כפי שדרוש מעוסק מורשה, בהעדר הידע הרלוונטי בנוגע למילוי הדוח ודיווח תקין למע"מ ולמס הכנסה, ניתן להתבלבל ולשלוח דוחות או דיווחים לא תקינים. בכדי שמצב מעין זה לא יקרה, כל שעליך לעשות זה פשוט לשכור את שירותיו של רואה חשבון אשר יסביר לך איזה מסמכים עליך להביא בכדי לצרף לדוח השנתי עבור מס הכנסה ומה עליך להצהיר הן עבור מס הכנסה והן עבור מע"מ.

חשוב שתדע שגם אם אתה עובד כשכיר ויש לך עסק עצמאי קטן המוגדר כעוסק פטור, אשר במהלך השנה לא היו לו הכנסות כלל, עליך לבצע הגשת דוח שנתי לעוסק פטור בכל זאת, עם כל מה שהוא דורש. בכדי לחסוך מעצמך את ההתמודדות עם מה שדורש הדוח, חשוב לפנות לרואה חשבון.

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

מה כוללת הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור צריך לכלול לא מעט פרטים ולא מעט אישורים: אישורים על הכנסת אישיות ועל הפקדות לכל מקור באשר הוא, גם אם איננו קשור לעסק, אישורים מיוחדים מביטוח לאומי לאותה השנה, קבלות על תרומות, אישורים על חסכונות ועוד. בכדי לדעת את כל מה שעליך לכלול בדוח זה, לא כדאי שתסתבך. פשוט פנה לרואה חשבון מקצועי אשר יסייע לך. עמית מהלל רואה חשבון הוא ללא ספק הכתובת לפנות אליה עבור יצירת דוח שנתי למס הכנסה לעוסק פטור.

לקבלת שירותי ראיית חשבון ניתן ליצור קשר עם עמית מהלל רואה חשבון בטלפון: 052-6255734 או בטופס יצירת קשר או באמצעות וואטסאפ.

שירותי משרד רו״ח

החזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה ללא עלות ומיצוי מקסימלי של ההחזר ללקוח.

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות לרבות חשבות שכר לעוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות.

הגשת דוחות

הגשת דוחות חודשיים למס הכנסה ומע״מ והגשת דו״ח שנתי לעוסקים וחברות.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעסקים וחברות הכולל בדיקת כדאיות כלכלית לעסק, בניית תזרים מזומנים ותקציב.

ליווי וייצוג

ליווי וייצוג מול רשויות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ, לרבות בדיקת חשיפות מס.

עמותות

טיפול במתן ניהול תקין וסעיף 48 לעמותות, שירותי הנהלת חשבונות והגשת דו״ח שנתי.

דילוג לתוכן