עוסק זעיר

עמית מהלל רואה חשבון - פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, והחזרי מס.

התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

עוסק זעיר

עמית מהלל משרד רואה חשבון – מומחה במתן שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע״מ.
התקשרו לקבלת ייעוץ מעמית מהלל משרד רואי חשבון.

עוסק פטור

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק פטור וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי וייעוץ עסקי.

עוסק מורשה

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק מורשה וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

חברה בע״מ

ליווי אישי בתהליך פתיחת חברה בע״מ וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

עוסק זעיר

מי יכול להיות עוסק זעיר?

עוסק זעיר או בשמו האחר עוסק פטור הוא כל עסק אשר עומד בתנאים מסוימים, בהתאם לתנאים המגדירים אותו ככזה אשר לעיתים ישתנו משנה לשנה. לרוב עסקים קטנים יחשבו כעוסק פטור. עוסק פטור הוא עסק אשר בהתאם לקריטריונים המגדירים אותו, לא יהיה חייב בתשלום מס. לכן, אם אתה מעוניין להקים עסק עצמאי קטן בקרוב, אך אתה חושש מתשלומי המס השוטפים, כדאי שתבדוק האם העסק שלך עומד בקריטריונים של עוסק פטור או עוסק מורשה. במידה והעסק שלך יוגדר כעוסק פטור, לרוב הדברים יהיו פשוטים יותר.

מי נחשב עוסק זעיר?

עוסק זעיר הוא כל עסק אשר הכנסותיו השנתיות אין עולות על 107,692 ש״ח (נכון לשנת 2023). חשוב לדעת שמדי שנה בשנה משתנה מחזור ההכנסות השנתי אשר מגדיר כעוסק פטור ולכן חשוב לבדוק ולהתעדכן בכל שנה אזרחית, מה הקריטריונים המגדירים עוסק פטור מבחינת סכום מחזור הכנסותיו השנתית. בכדי להיות מוגדר עוסק קטן יש לפתוח תיק עוסק פטור במס הכנסה אשר אליו העסק משתייך לפי האזור בו הוא מצוי, במשרדי מע"מ ובביטוח הלאומי.

לרוב במשרדי מע"מ ובמס ההכנסה תאלץ להגיע עם המסמכים הנדרשים ולמלא טפסים המעידים על אופי העסק והיקף פעילותו וכן להתחייב כי מחזור הכנסותיו השנתיות אינו יעלה על הסכום אשר מגדיר עוסק פטור. לאחר מכן כאשר תיגש לביטוח הלאומי ותעדכן את העסק שלך, תקבל פנקס שוברים אשר בעזרתו תאלץ לשלם את דמי הביטוח הלאומי מדי חודש בחודשו.

עוסק זעיר

דוח שנתי עבור עוסק פטור

בניגוד לעוסק מורשה, עוסק פטור איננו חייב בתשלום מס תשומות ומס עסקאות בעסק וכן, לא חייב בדוח חודשי למס הכנסה על הכנסותיו והוצאותיו של העסק או מאזן שנתי כולל ומפורט. העוסק הזעיר דורש דוח שנתי אשר יכלול בו כמה וכמה דברים חשובים הנוגעים לעסק, להכנסותיו ולהוצאותיו וכן להכנסות נוספות של האדם העומד בראש העסק, של משפחתו ועוד.

ניתן כיום למלא דוח שנתי לעוסק זעיר באופן עצמאי באופן מקוון או שלא מקוון, אך מכיוון שמדובר במלאכה מורכבת הדורשת התמקדות ואיסוף של לא מעט נתונים, כדאי לתת למקצוענים לעשות זאת בעבורך. עמית מהלל רואה חשבון מסייע בצורה הטובה והמקצועית ביותר לכל עוסק פטור אשר דורש את שירותיו בתחום יצירת דוח שנתי, פתיחת התיקים הרלוונטיים עבור עוסק פטור והכוונה של עוסק זעיר בכל הנוגע לפן הכלכלי.

לקבלת שירותי ראיית חשבון ניתן ליצור קשר עם עמית מהלל רואה חשבון בטלפון: 052-6255734 או בטופס יצירת קשר או באמצעות וואטסאפ.

שירותי משרד רו״ח

החזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה ללא עלות ומיצוי מקסימלי של ההחזר ללקוח.

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות לרבות חשבות שכר לעוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות.

הגשת דוחות

הגשת דוחות חודשיים למס הכנסה ומע״מ והגשת דו״ח שנתי לעוסקים וחברות.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעסקים וחברות הכולל בדיקת כדאיות כלכלית לעסק, בניית תזרים מזומנים ותקציב.

ליווי וייצוג

ליווי וייצוג מול רשויות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ, לרבות בדיקת חשיפות מס.

עמותות

טיפול במתן ניהול תקין וסעיף 48 לעמותות, שירותי הנהלת חשבונות והגשת דו״ח שנתי.

דילוג לתוכן