עוסק פטור

עמית מהלל רואה חשבון מעניק שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור הכוללים פתיחת תיק, הנהלת חשבונות ודוח שנתי.

התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

עוסק פטור

עמית מהלל משרד רואה חשבון – מומחה במתן שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור.
התקשרו לקבלת ייעוץ מעמית מהלל  משרד רואי חשבון.

פתיחת עוסק פטור

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק פטור וייצוג מול רשויות המס.

דוח שנתי לעוסק פטור

ייצוג והגשת דוח שנתי לעוסק פטור.

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור כולל חשבות שכר.

שירותי המשרד

החזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה ללא עלות ומיצוי מקסימלי של ההחזר ללקוח.

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות לרבות חשבות שכר לעוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות.

הגשת דוחות

הגשת דוחות חודשיים למס הכנסה ומע״מ והגשת דו״ח שנתי לעוסקים וחברות.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעסקים וחברות הכולל בדיקת כדאיות כלכלית לעסק, בניית תזרים מזומנים ותקציב.

ליווי וייצוג

ליווי וייצוג מול רשויות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ, לרבות בדיקת חשיפות מס.

עמותות

טיפול במתן ניהול תקין וסעיף 48 לעמותות, שירותי הנהלת חשבונות והגשת דו״ח שנתי.

אודות המשרד

עמית מהלל רואה חשבון מתמחה במגוון שירותי ראיית חשבון הכוללים ביקורת דוחות כספיים, מיסוי, ייעוץ עסקי, ביקורת פנימית, ליווי פיננסי והנהלת חשבונות בתחום עסקים וחברות.

כל לקוח הוא ייחודי ולכן תהליכי העבודה מובנים ומותאמים לכל לקוח בנפרד, על מנת לספק לו את השירות וערך המוסף הגבוהים ביותר. גישה ייחודית ואישית זו מאפשרת לנו להשיג הבנה מלאה של עסקי הלקוח ומסייעת לנו לעמוד בפני אתגרים מקצועיים ולנווט בהצלחה בעולם העסקי.

לקוחות ממליצים

איתן א. מעצבנצרת עילית
קרא עוד
"הוא תותח, מקצועי, עומד בזמנים ונותן יחס אישי."
סנדרה ב. מתווכתתל אביב
קרא עוד
"ממליצה עליו מאוד. בן אדם מדהים. הוא נותן שירות מעל ומעבר בתור רואה חשבון. רק דברים טובים."
אורן י. צמיגיםקריית גת
קרא עוד
"הוא תותח, עושה עבודה טובה ומקצועי. הוא עונה לי במידי. מחירים ממש הוגנים לפי מה שבדקתי בשוק."
הקודם
הבא

עוסק פטור – כל המידע

כאשר אדם רוצה להתפתח מהבחינה העסקית ולהפוך לעצמאי, הוא צריך להחליט על איזה סדר גודל הוא רוצה ללכת. ישנה האפשרות לעבוד כעצמאי במעמד של עוסק פטור וישנה האפשרות לעבוד כעוסק מורשה. הפרוצדורה כוללת בדרך כלל רישום במס הכנסה ובמשרדי מע"מ.

ננסה להסביר במאמר שלפנינו את היתרונות של העבודה במסגרת של עסק פטור ומה הרווח בדבר.

מי יכול לעבוד כעוסק פטור?

ישנם לא מעט אנשים אשר מדי יום ביומו  מנסים לפתוח עסקים שונים. מרבית העסקים נפתחים ראשית כל כעסקים קטנים ומגדירים את עצמם כעוסק פטור, מכיוון שאינם יודעים לאן ינשבו הרוחות בעסק והאם הוא יגדל ויתפתח. עוסק פטור נכון לשנת הוא כל עסק פטור הוא אדם עצמאי, בעל עסק שמחזור העסקאות שלו אינו גבוה מתקרה הנקבעת בכל שנה מחדש. כיום התקרה עומדת על סכום שנתי של 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023).

מרבית האנשים המקימים עסקים יגדירו אותם תחילה כעוסק פטור ובמידה ובמהלך השנים הכנסות העסק יגדלו ויעברו את הסכום אשר נקבע, הם יעדכנו את סטטוס העסק שלהם מעוסק פטור לעוסק מורשה. בכדי לפתוח עסק אשר יוגדר עוסק פטור, יש להוכיח כי הכנסות העסק אכן לא עולות על הסכום שנקבע. לכן, לאחר שפותחים את התיקים הרלוונטיים במע"מ, במס הכנסה ובביטוח הלאומי, יש לגשת לבית דפוס וליצור עבור העסק פנקס חשבוניות אשר בו יש להשתמש לצורך דיווח על הוצאות והכנסות שונות.

התקרה הינה שרירותית ואם בעל העסק הצליח לעבור את התקרה אזי יהיה עליו להירשם כעוסק מורשה ולהתחייב במיסים המחייבים את העוסק המורשה מצד אחד, אך גם ליהנות מהיתרונות של העוסק המורשה.

בכל שנה מתעדכנת התקרה שהעוסק לא יכול לעבור אותה בסך הכנסותיו השנתיות ועסק אשר מוגדר כעוסק פטור אך עובר את תקרת ההכנסות השנתית העומדת על הסכום אשר נקבע כחוק, חייב לשנות את הסטטוס שלו לעוסק מורשה ובהתאם לכך את כל האופי של העסק מבחינת התנהלותו הכלכלית והדיווחים שלו לרשויות המס.

איך שומרים על מעמד העוסק הפטור?

כדי להישאר במעמד של עסק פטור גם כאשר מחזור העסקאות מגיע כמעט אל התקרה, יש לשקול יציאה לחופשה או הפסקה של כל הפעילות העסקית – עד לסוף שנת המס וזאת על מנת לשמור על המעמד כעוסק פטור.

למה כדאי לעבוד כעוסק פטור?

העובד כעוסק פטור, נהנה מהעובדה שהוא בעצם פטור מתשלומי מיסים. כאשר מדובר בעסק קטן שלא מגיע לתקרה השנתית של 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023) – התקרה מתעדכנת משנה לשנה – מומלץ שיעבוד כעסק פטור כולל הזכויות והחובות.

חשוב לדעת שלא כל בעל עסק קטן יוכל לעבוד כעסק הפטור מתשלומי מס. ישנם מקצועות שונים, כמו אדריכלים, רופאים ועוד, שהם אינם מורשים לעבוד כעוסקים פטורים.

דיווח למע"מ

בכדי שעוסק פטור לא יידרש לשלם תשלומי מע"מ ומס הכנסה, עליו להגיש בתום שנה אזרחית דוח אשר מפרט את כל הכנסותיו והוצאותיו של העסק וכן פרמטרים נוספים. את הדוח השנתי ניתן להגיש באמצעות האתר המקוון של מע"מ, או שפשוט ניתן להיעזר ברואה חשבון מקצועי ומנוסה אשר ידע כיצד לאסוף את כל הנתונים הנדרשים בכדי ליצור את הדוח וידאג לשלוח אותו לגורמים הרלוונטיים. רואה חשבון עמית מהלל הוא רואה החשבון האידאלי בכל מה שקשור לעסקים נכון לשנת. הבחירה ברואה החשבון עמית מהלל תעניק לכם את השקט הנפשי שבידיעה כי יש מי שדואג לכל מה שקשור לדיווחים השנתיים למע"מ ולמס הכנסה בצורה האידאלית.

איך פותחים תיק עוסק פטור?

כדי לפתוח תיק עוסק פטור יש לפנות אל משרדי מע"מ ולמלא טופס פתיחת תיק עוסק פטור. יש להגיש גם צילום של תעודת הזהות וחוזה שכירות של בית העסק. אם העסק מתנהל מהבית, יש לוודא כי הכתובת הרשומה בתעודת הזהות – עדכנית.

לאחר פתיחת התיק במע"מ, יש לפנות גם אל משרדי מס הכנסה ולמלא גם שם טופס ובזה מסתיים בעצם כל התהליך.

לקבלת שירותי ראיית חשבון ניתן ליצור קשר עם עמית מהלל רואה חשבון בטלפון: 052-6255734 או בטופס יצירת קשר או באמצעות וואטסאפ.

דילוג לתוכן