פתיחת תיק עצמאי

עמית מהלל רואה חשבון - פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, והחזרי מס.

התקשרו לתיאום פגישת ייעוץ

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

פתיחת תיק עצמאי

עמית מהלל משרד רואה חשבון – מומחה במתן שירותי ראיית חשבון לעוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע״מ.
התקשרו לקבלת ייעוץ מעמית מהלל משרד רואי חשבון.

עוסק פטור

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק פטור וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי וייעוץ עסקי.

עוסק מורשה

ליווי אישי בתהליך פתיחת עוסק מורשה וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

חברה בע״מ

ליווי אישי בתהליך פתיחת חברה בע״מ וייצוג מול רשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר, הגשת דו״ח שנתי והגשת דוחות חודשיים.

פתיחת תיק עצמאי למי שמגשים את חלום העסק

מדי שנה נפתחים אלפי עסקים חדשים בישראל. רובם הנם עצמאיים המנסים את מזלם בעולם העסקים ומעוניינים להתקדם בתחום מסוים המעניין אותם או כזה אשר למדו בו, הוכשר מקצועית וכעת מוכנים להתחיל לעבוד ולקדם את עצמם. על מנת לעבוד כעצמאי בצורה חוקית במדינת ישראל צריך לבצע פתיחת תיק עצמאי במע"מ ומס הכנסה וכן לעבור בביטוח לאומי גם כן. פתיחת התיקים אורכת מספר דקות אולם יש לקחת בחשבון לעתים גם המתנה בתור. כדאי להצטייד מראש עם תצלום ת.ז, תדפיס חשבון בנק של העסק ופרטים על העסק כמו למשל שם העסק שתרצו, מהות העסק וכו'.

כל מי שהחליט לא להיות שכיר עוד, או לפתוח בקריירה של עצמאי לצד עבודתו כשכיר, אמור להודיע לרשויות המס על בחירתו זו להירשם כחוק. לא יכול להיות מצב שבו עצמאי מנהל עסק מבלי להירשם כחוק ועומדות לרשותו כמה אפשרויות. פתיחת תיק עצמאי מחויבת לפי אחד מהבאים: עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.

פתיחת תיק עצמאי במעמד חברה

חברה יכולה להיות גם חברת יחיד או חברה בע"מ, אבל בדרך כלל האפשרות הזאת שמורה למי שמתכוון להרוויח סכומי משמעותיים. מעמד של חברה יכול להקל עליו בתשלום המס שנע היום בגובה 25% ועוד צפוי לרדת. עוד יוכל להפריד לחלוטים את נכסים הפרטיים מנכסי החברה, ולהרים מסך ביניהם. דבר זה מסייע מאוד למי שרוצה לשמור על כספים ורכוש פרטי שלא יעורבו בפעילות החברה. כך שיש לזה יתרון כלכלי מסוים לצד כל ההתנהלות הבירוקרטית שנדרשת מעצמאי שפתח חברה.

פתיחת תיק עצמאי כעוסק פטור

עוסק פטור מוגבל לרווח שנתי של 107,692 ₪ (נכון לשנת 2023), לפי החלטת רשות המס בכל שנה. הפטור ניתן לעצמאי כזה אך ורק מתשלום מס ערך מוסף. עוסק פטור חייב לפתוח תיק עצמאי גם במס הכנסה, גם בביטוח הלאומי וגם במע"מ. שם ניתן לו הפטור אם הוא עומד בתקנות של עיסוק במקצוע שאינו מחייב רישום כעוסק מורשה ואם צפי ההכנסות שלו אינו גבוה. בסוף השנה, כאשר ידווח לרשויות המס ישוקלל מעמדו מחדש אם יעבור את הסף.

פתיחת תיק עצמאי

פתיחת תיק עצמאי כעוסק מורשה

עוסק מורשה חייב להיות כל מי שעוסק במקצוע חופשי כמו עורך דין, מהנדס, מקצועות הבידור והטיפול ועוד. עוסק מורשה מחויב לשלם מס ערך מוסף ולגבות אותו מלקוחותיו. לכן הוא מדווח לכל שלוש הרשויות ומשלם לשלושתן, להבדיל מעוסק פטור.

פתיחת תיק עצמאי על ידי רואה חשבון

אין ספק שיש מי שיכול להתמודד עם הנהלת החשבונות שלו כאשר הוא עוסק פטור. אבל גם לו ובעיקר לאחרים, פתיחת התיק וניהול החשבונות נעשה בדרך טובה יותר על ידי רואה חשבון מוסמך ומנוסה, כפי שעמית מהלל מתמחה בתחום זה. כך תוכלו להבטיח דיווח כחוק ובזמן וניצול כל ההטבות שמגיעות לכם כעצמאים.

לקבלת שירותי ראיית חשבון ניתן ליצור קשר עם עמית מהלל רואה חשבון בטלפון: 052-6255734 או בטופס יצירת קשר או באמצעות וואטסאפ.

שירותי משרד רו״ח

החזרי מס

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה ללא עלות ומיצוי מקסימלי של ההחזר ללקוח.

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות לרבות חשבות שכר לעוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות.

הגשת דוחות

הגשת דוחות חודשיים למס הכנסה ומע״מ והגשת דו״ח שנתי לעוסקים וחברות.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעסקים וחברות הכולל בדיקת כדאיות כלכלית לעסק, בניית תזרים מזומנים ותקציב.

ליווי וייצוג

ליווי וייצוג מול רשויות מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ, לרבות בדיקת חשיפות מס.

עמותות

טיפול במתן ניהול תקין וסעיף 48 לעמותות, שירותי הנהלת חשבונות והגשת דו״ח שנתי.

דילוג לתוכן